Wiosenne opryski drzew owocowych

Prasóweczki

Uprawa drzew owocowych to znakomite zajęcie – nawet gdy posiadamy tylko kilkoma drzewami najpopularniejszych odmian. Dzięki nim możemy każdego roku cieszyć się możnymi w witaminy i smacznymi owocami. Część z nich posłuży nam do wykonania pysznych artykułów na zimę. Wiele drzew owocowych może mieszkać a owocować bardzo długo. Muszą wprawdzie odpowiedniej pielęgnacji. Konieczne istnieje na przykład regularne gwarantowanie ich przed wadami i pasożytami.

Dlaczego opryskiwanie jest potrzebne?

Opryskiwanie konieczne jest ze względu na nowego rodzaju choroby i pasożyty które zagrażają drzewom. Choroby kierowane są przede wszystkim przez atakujące drzewa grzyby. W pewnych przypadkach mogą żyć one sprawione jeszcze przez infekcje bakteryjne i wirusowe, istnieje obecne wprawdzie zdecydowanie rzadsze. Stosowanie oprysków powoduje, że choroby nie mogą się prowadzić na drzewach owocowych, nawet gdy potencjalnie prowadzące je grzyby, bakterie, czy wirusy są to w poszczególnej roślinie.

Zapobiegające chorobom środki ochrony roślin należy stosować też w projektu zabezpieczenia innych roślin, nawet jak nie występują one w okolicy. Zmniejsza się w niniejszy technologia możliwość przenoszenia chorób przez bytujące na drzewach pasożyty. Właśnie pasożyty są kolejnym powodem, dla którego opryski są konieczne. Łączone w dogodni rodzaj środki owadobójcze kupią na zabezpieczenie drzew owocowych przed szkodami, które mogłyby inaczej zostać wykonane.
Rodzaje oprysków do drewien owocowych

Wiele oprysków używanych na drzewa profilaktycznie zawiera substancje o wysokim spektrum działania, które zabijają wiele rodzajów grzybów, bakterii i neutralizują wirusy. Mogą powodować również zabezpieczające rośliny środki owadobójcze. Wiele oprysków buduje się jednak to, kiedy zajdzie konkretna potrzeba – na roślinach zacznie utrzymywać się choroba. Przyjmuje się wtedy dobrze dobranych oprysków, o składzie wybranym tak, by zlikwidować konkretny patogen.
Kiedy daje się opryski?

Ze względu na będący u nas klimat, większość patogenów kształtuje się kiedy temperatury są dodatnie. Zimy przetrwać mogą przede wszystkim zarodniki grzybów, które jednak też w sobie najczęściej nie powodują objawów choroby. Moment jak należy zrobić pierwsze opryski to wczesna wiosna. Temperatura minimalna jaka konieczna jest do ich spełnienia uzależniona jest stale na opakowaniu środka. Jak nie – warto zapytać sprzedawcę. Układa się je nim na drzewach rozwiną się liście.
Czy chemiczne opryski to jedne rozwiązanie?

Wiele osób zajmuje wątpliwości dotyczące stosowania oprysków do drewien owocowych. Z jednej strony gwarantują one przed chorobami – z kolejnej natomiast, ich fragmenty mogą w roślinach pozostać dość długo, a nawet przedostać się do owoców. Warto znać nie wszystkie środki wprowadzane do oprysków są tak toż szkodliwe dla ludzi. Wiele substancji całkowicie znika z roślin już w niedługim okresie po wykonaniu oprysków. Na zbycie to są i środki ekologiczne, często oparte na ekstraktach ziołowych, które szczególnie są całkowicie bezpieczne.

Publikacja powstała dzięki zgodzie z ogrodniczym sklepem internetowym Sklep Poradnika Ogrodniczego.

 

źródło artykułu Dlaczego opryskiwanie jest konieczne?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments