Spotkanie z Dan Wood – F3 President cz1

Spotkanie z Dan Wood – F3 President cz1

futbol

Przedstawiamy krótki wywiad z udziałem Daniela Wood’a prezesa Freestyle Football Federacji znanej także jako F3. Zaczął być znany jako wspaniały organizator imprez w freestyle football jak i zangażowanie w turniej WFFC i ogromny sukces

Przede wszystkim gratulacje za bardzo dobrze zorganizowanego turnieju w Malezji.

Wielkie dzięki – To było nieprawdopodobne doświadczenie.

Jak wpadłeś na pomysł zoorganizowania tego turnieju?

Wszystkie pomysły na to powstały przy wspólnej pracy zespołu F3, kiedy rozpoczęliśmy działać jako federacja. Chcieliśmy odróżnić się od zwyczajnych imprez jak również stworzyć formułę,

według której wszyscy sportowcy mogliby mieć szansę dostania się, jednocześnie traktującą freestylerów i samą sztukę freestylu jako odrębny sport.

Nie jako część piłki nożnej lub część jakichs innych imprez… coś, gdzie wszyscy artyści są traktowani prawidłowo, ale również coś co byłoby zrozumiałe i interesujące dla publiki.

Musisz się zgodzić że cały turniej był wielkim sukcesem. Więc jak to będzie wygladało w przyszłości czy zobaczymy więcej WFFC?

Bezwarunkowo! Byliśmy wszyscy bardzo szczęśliwi nie tylko z samego turnieju lecz także reakcji wszystkich freestylerów z całego świata, co daje nam pewność, że idziemy w dobrym kierunku. Dla mnie tobył tylko zarys, co można osiągnąć. Więc tak, pojawi się więcej na pewno.

Jaki będzie format najbliższych zawodów?

Format będzie następujący … 16 najlepszych freestylerów z całego świata będzię odwiedzała miasta do maksymalnie dziesięciu na rok, tak abyśmy mogli utworzyć oficjalny, profesjonalny sezon freestyle. Każde wydarzenie będzie miało różne rozgrywki wraz z pięniądzmi jak i transmiją na żywo w TV. Zawodnicy dostawaliby punkty za daną pozycję po ukonćzeniu turnieju i końca sezonu. Wszystkie punkty będa dodawane i decydowałyby na koniec kto jest najlepszych freestylerem na świecie w danym roku.

Jesteś znany z organizowania różnych imprez, spotkań i wielu innych. Jak bardzo jesteś związany z football freestylem? Czy masz za sobą kariere jako freestyler?

Pierwszy raz zacząłem pracować ze Street Footballem w 2002 roku gdy pracowałem z Adidasem w głównej siedzibie w Niemczech. Po zdobyciu większego doświadczenia w różnych firmach, stworzyłem swoją własną w 2006 razem z dawnym kolegą, który miał plan nauczania ulicznej piłki nożnej, którą nazwaliśmy ‚Ball Fusion’.

Ciągle pracowaliśmy głównie ze środowiskiem streetowym (3v3 i Panna KO), ale wtedy poznałem Abbasa Farida, Dana Magnessa, Jeona Kwona i kilku innych.

Jako człowiek związany głównie z marketingiem sportowym, rozumiący sztukę i sportową stronę freestyle, byłem związany ze szkółkami street footballu na bardzo podstawowym poziomie i wtedy w 2008 Abbas Farid poprosił mnie o zarządzanie jego występami i podróżowanie z nim dookoła świata. Zgodziłem się, ale nie chcialem zostać ‚menadżerem’ czy ‚agentem’, wiec patrzac ze swojej perspektywy pracownika biznesowego, szybko zauważyłem że freestyle potrzebuje wiecej wsparcia i zorganizowania, w celu zapewnienia tym najlepszym sportowcom uznania i uczynienia z ich pasji sposobu na życie i zarobek.

Poprzez podróże poznałem Pallego, Nam the Mana, Daniela Roosebooma, Johna Farnwortha i wielu innych i wtedy zdecydowałem się zebrać ich wszystkich i stworzyc wraz z nimi federację która mogła neutralnie promować freestyle na świecie. Podstawy tego wszystkiego powstały dzięki nakładowi pracy jaki włożyli wszyscy najbardziej rozpoznawani freestylerzy na świecie.

Osobiście byłem (i nadal jestem) niesamowicie zaskoczony talentami i osobowościami związanymi z freestylem na całym świecie, więc chcialem aby sztuka i sport prosperowały, aby każdy mógł czerpać z tego korzyści. Dlatego jestesmy tu dzisiaj z F3.

Powinienem też dodać coś dla tych nastawionych sceptycznie, jestem też właścicielem Streets United razem z trzema współpracownikami – jest to zespół doradców w sprawach komercyjnych – pracujemy ze wszystkimi sportami ulicznymi, ze wszystkim artystami, aby pokazać biurowemu światu kulturę uliczną.

Wysyłamy więc grupy występujące przed różnego rodzaju klientami i spełniające ich oczekiwania, ale swoją pracę skupiam na F3.

Nie mam żadnych reklamowych przychodów oprócz tego ze widzę jak sport rośnie.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments