Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Okonek

Prasóweczki

Standardowe wymiary paneli podłogowych w markecie budowlanym – Panele podłogowe są samym z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Zajmują one bardzo wiele zalet, dzięki temu są tak często wybierane. Są eleganckie, dostępne w utrzymaniu czystości, pasują do jakiegoś rodzaju wnętrza, no i dosyć szybko się je montuje. Nie potrzeba do tego wynajmować żadnej firmy, samemu bez problemu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Kobylin

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można postawić w każdym pomieszczeniu. Ich bogaty wybór kolorystyczny a także imitacyjny sprawia, że bogata je bez problemu dopasować do różnych sposobów w jakich zostały urządzone pomieszczenia. Panele podłogowe będą wówczas wybrać do mieszkań zaaranżowanych w sposobu klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich kolory są bardzo ciekawe, można bez problemu kupić panele białe, w kolorach szarości, brązu a nawet panele czarne. Ale najważniejszą kwestią na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich wymiary.

Zobacz również Palarnia kawy sklep

Od tegoż która jest długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek niezbędnych do uzyskania. Przed zakupami należy to dokładnie zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w którym wybiera się położyć na podłodze panele i zsumować ile metrów kwadratowych paneli będzie potrzebnych.

Panele podłogowe Kobylin

Panele podłogowe Kobylin

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma wymiary od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów a grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m szerokości i 8mm grubości. Takie panele można odnaleźć w wszystkim sklepie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zwykle możemy się spotkać spośród tym, iż w paczce będzie 2, 47 m2. Jeżeli dlatego na dowód salon, jaki zależymy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, więc będziemy musieli zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się dodatkowo w handlach natknąć na panele o kilka innych wymiarach, bardziej ciekawych. Do nich wolno na pewno zaliczyć panele, jakie są bardzo wąskie. Ich wielkość nie przekracza 13cm, są zatem one o nic węższe niż tradycyjne panele podłogowe. Tak jedno jest te z panelami bardzo małymi, jakie traktują nie więcej niż 80cm długości. Takie niskie i wąskie panele podłogowe sprawdzą się w niskich mieszkaniach, w sukcesu dużo szerokich pomieszczeń montowanie takich małych i słabych paneli będzie daleko czasochłonne i ciężkie.

Panele podłogowe Kobylin

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są oferowane w paczkach. Nie liczy szans zakupu paneli na grę, ale ważna zwrócić do sklepu nie otwartą paczkę paneli, jeśli kupowało się ich za bardzo. To ile w konkretnej paczce wybiera się metrów kwadratowych paneli, zależy od wymiarów poszczególnych paneli. W kontaktu spośród ostatnim przeważnie w paczce wybiera się od 8 do 10 paneli podłogowych. Warto zatem doświadczyć przy zakupie, bo dzięki temu chętnie można wymienić ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Kobylin

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments