Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Koźmin Wielkopolski

Prasóweczki

Standardowe wymiary paneli podłogowych w markecie budowlanym – Panele podłogowe są samym z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Posiadają one znacznie wiele korzyści, dzięki obecnemu są tak często wybierane. Są drogie, popularne w życiu czystości, pasują do każdego rodzaju wnętrza, no i dość łatwo się je zakłada. Nie trzeba do ostatniego wynajmować żadnej firmy, samemu bez kłopotu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Czarnków

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można ustawić w wszystkim pomieszczeniu. Ich możny wybór kolorystyczny a i imitacyjny sprawia, że można je bez problemu przystosować do innych rodzajów w jakich zostały dane pomieszczenia. Panele podłogowe będą więc wybrać do wnętrz urządzonych w trybie klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich poziomy są bardzo różnorodne, można bez problemu kupić panele białe, w odcieniach szarości, brązu a nawet panele czarne. Jednak najistotniejszą rolą na jaką warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich wymiary.

Zobacz również Palarnia kawy

Z tego jaka jest długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek potrzebnych do osiągnięcia. Przed zakupami należy a dokładnie zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w jakim marzy się dać na ziemi panele i policzyć ile metrów kwadratowych paneli będzie korzystnych.

Panele podłogowe Czarnków

Panele podłogowe Czarnków

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma wymiary od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów a grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m wielkości i 8mm grubości. Takie panele można wykryć w każdym hipermarkecie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zawsze możemy się spotkać z tym, że w paczce będzie 2, 47 m2. Jeżeli zatem na przykład salon, który zależymy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, więc będziemy musieli zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się dodatkowo w zakładach natknąć na panele o coś innych wymiarach, bardziej niestandardowych. Do nich wolno na pewno zaliczyć panele, jakie są bardzo wąskie. Ich wielkość nie przekracza 13cm, są wtedy one o wielu mniejsze niż tradycyjne panele podłogowe. Tak samo jest też z panelami bardzo szybkimi, jakie noszą nie więcej niż 80cm długości. Takie małe i wąskie panele podłogowe sprawdzą się w niskich mieszkaniach, w przypadku bardzo szybkich pomieszczeń montowanie takich wąskich i złych paneli będzie szczególnie uciążliwe i męczące.

Panele podłogowe Czarnków

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są sprzedawane w paczkach. Nie cierpi szansie zakupu paneli na realizację, ale ważna dać do sklepu nie otwartą paczkę paneli, jeśli kupowało się ich za bardzo. To ile w poszczególnej paczce uważa się metrów kwadratowych paneli, zależy od wymiarów poszczególnych paneli. W związku z obecnym zwłaszcza w paczce uważa się od 8 do 10 paneli podłogowych. O toż doświadczyć przy zakupie, ponieważ dzięki temu zdecydowanie można wymienić ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Czarnków

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments