Freestyle Football

Freestyle Football

futbol

Co to właściwie jest? W zasadzie nie ma konkretnej definicji freestyle football. Tak bardzo powierzchownie można powiedzieć że są to różne triki i sztuczki wykonywane piłką nożną. Chociaż z piłką nożną zbyt wiele wspólnego nie ma prócz przedmiotu którym

Co to właściwie jest? W zasadzie nie ma konkretnej definicji freestyle football.Tak bardzo powierzchownie można powiedzieć że są to różne triki i sztuczki wykonywane piłką nożną. Chociaż z piłką nożną zbyt wiele wspólnego nie ma prócz przedmiotu którym te akrobacje się wykonuje, podobnie skoki narciarskie nie mają zbyt wiele wspólnego ze slalomem gigantem prócz nart i śniegu. Dlatego porównanie freestylera do Ronaldinho, C. Ronaldo czy Smolarka nie jest zbyt trafne.Dobry freestyler nie musi być wcale dobrym piłkarzem (i odwrotnie), dobry piłkarz nie musi być wcale dobrym freestylerem.Freestyle możemy podzielić na cztery style.Air/Lower body – dominująca na polskiej scenie, czyli wszystkie triki wykonywane podczas żonglerki, stojąc (np. around the world, crossover itp).Upper – triki za pomocą głowy, barków, karku, klatki piersiowej oraz ostatnio bardzo często za pomocą rąk.SD (SitDown) – triki na siedząco, bardzo efektownie wyglądają, lecz wymagają długiego treningu.Ground – najbardziej lubiane przez ‚streetowców’ czyli różne triki na ziemi, dryblingi, zwody, panny (siatki założone przeciwnikowi).Freestyle to dyscyplina, która uczy nie tylko techniki i panowania nad piłką. Jest to sport, który wzmaga upór dążenia do celu, wytrwałość, systematyczność. Aby osiągnąć pewien przyzwoity poziom trzeba się naprawdę poświęcić treningowi. Chociaż początki są bardzo trudne to później jest to sama przyjemność z gry i uzależnienie, od którego jest ciężko się uwolnić. Tylko niewielki odsetek ludzi, którzy zaczynając freestyle na poważnie, grając co najmniej 1-2 lata, kończyły z freestyle. Nie ważne czy kiedyś grałeś w piłkę w klubie czy na podwórku to się nie liczy. Freestyle z piłką to coś zupełnie innego, coś o czym w przyszłości miejmy nadzieję będzie głośniej w Polsce niż w chwili obecnej.

Dlatego porównanie freestylera do Ronaldinho, C. Ronaldo czy Smolarka nie jest zbyt trafne.

Dobry freestyler nie musi być wcale dobrym piłkarzem (i odwrotnie), dobry piłkarz nie musi być wcale dobrym freestylerem.
Freestyle możemy podzielić na cztery style.

Air/Lower body – dominująca na polskiej scenie, czyli wszystkie triki wykonywane podczas żonglerki, stojąc (np. around the world, crossover itp).Upper – triki za pomocą głowy, barków, karku, klatki piersiowej oraz ostatnio bardzo często za pomocą rąk.SD (SitDown) – triki na siedząco, bardzo efektownie wyglądają, lecz wymagają długiego treningu.Ground – najbardziej lubiane przez ‚streetowców’ czyli różne triki na ziemi, dryblingi, zwody, panny (siatki założone przeciwnikowi).Freestyle to dyscyplina, która uczy nie tylko techniki i panowania nad piłką. Jest to sport, który wzmaga upór dążenia do celu, wytrwałość, systematyczność. Aby osiągnąć pewien przyzwoity poziom trzeba się naprawdę poświęcić treningowi. Chociaż początki są bardzo trudne to później jest to sama przyjemność z gry i uzależnienie, od którego jest ciężko się uwolnić. Tylko niewielki odsetek ludzi, którzy zaczynając freestyle na poważnie, grając co najmniej 1-2 lata, kończyły z freestyle. Nie ważne czy kiedyś grałeś w piłkę w klubie czy na podwórku to się nie liczy. Freestyle z piłką to coś zupełnie innego, coś o czym w przyszłości miejmy nadzieję będzie głośniej w Polsce niż w chwili obecnej.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments