5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki Warto przeczytać

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z danych za rok 2018 wynika, że pierwsza sklepów sprzedających własne wyroby online wzrosła o 34% w porządku ostatnich 5 lat. Także na placu pojawiają się nowoczesne metody, które ułatwiają dokonanie zakupów jeszcze szybciej, i dzięki największym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy spokój i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według znanych z raportu KPMG na pytanie: “Dlaczego bierzemy w składach internetowych?” 40% odpowiedzi wyglądało na oszczędność czasu. Obecnie wszystkiemu spośród nas chce na krótkim załatwieniu naszych myśli. Nie przepadamy liczyć w kolejkach. Zakupy przez internet umożliwiają nam uniknięcie tłumów. Nie potrzebujemy denerwować się godzinami otwarcia sklepu ani tym, jak dotrzeć w poszczególne stanowisko. Zamiast tego zakładamy stronę internetową oraz wszystko mamy na wyciągnięcie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, szybko możemy wejść do drugiego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam to niewątpliwie mniej czasu niż spacer po galerii handlowej. I cały proces zakupów z wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zająć nawet parę chwili, co w interesach stacjonarnych zdarza się rzadko.
Wszystko w jedynym miejscu

Kolejnym powodem, który otrzymałeś wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu efektów w jedynym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy dużo ofert niż w galeriach handlowych. Możemy zajść na stronę każdego biznesu i czytać asortyment w każdym miejscu oraz czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym wzięciem bawi się odzież oraz obuwie. Na nowym miejscu spotykają się środki i pielęgnacje. Potrafi to żyć zaskoczeniem, jednak powód jest ciężki. Mowa tu o cenach, które często różnią się z tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, obrazy i gry wideo. Dużo osób ma jednocześnie ze sklepów internetowych w końcu zamówienia mebli i wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych decyduje się na zakup przez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o którym warto wspomnieć, jest droga porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w sukcesie sklepów stacjonarnych też będzie obecne dodatkowe, lecz w takiej formy musimy udać się co chwila do kilku miejsc. Z organizacji mając z internetu, wystarczy przejść na poszczególną stronę, i wszelkie potrzebne informacje będą na wyciągnięcie ręki. Jak zatem dodatkowe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Jak chcemy wziąć z najlepszej oferty pod względem cenowym, wystarczy przejść na ludzką platformę. Kolejnym krokiem będzie pasowanie interesującego nas towaru czy sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów dostępnych w przeciwnych sklepach wraz z możliwością cenową, która wchodzi również cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z perspektyw.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne promocje to nowy powód, który w klasie cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej zdarza się, że sprzedawcy zachęcają swoich mężczyzn do mienia z kolekcje internetowej przez liczne promocje. Dzięki nim można kupić produkt nawet do kilkudziesięciu procent taniej niż w możliwości stacjonarnej. Daje się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 także mnóstwo nowych. Bez wątpienia takie możliwości częściej można spotkać w budowy niż stacjonarnie. Warto też wspomnieć, że istnieją strony, które zbierają w jedynym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy coraz wiele czasu oraz pieniędzy.
Dostępność nowych form płatności

Warto też wspomnieć o dostępności nowych form płatności. Sklepy internetowe dają naszym klientom skorzystanie z najświeższych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” najwięcej kobiet planuje się na wzięcie z szybkich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy kolejne miejsca posiadają bardziej tradycyjne rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów czerpie z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Jeszcze więcej sklepów oferuje także płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Żyć zapewne są one kilka znane wśród polskich konsumentów, jednakże nie odbiegają z drugich skutecznością i szybkością.

Na efekt dodajmy także o płatnościach z odroczonym terminie, które ułatwiają dokonanie zakupów i opłacenie ich tylko po takim etapie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają również dokonanie zakupów na raty. Możemy skorzystać zarówno z planów oferowanych przez sklepy, jak i firmy finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można jednocześnie w ten rób pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy jakikolwiek inny cel.

Artykuł został sporządzony przez specjalistów z 5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! .

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments