Szukasz tytułu piosenki? - Tunatic program (6 postów)

Edytuj
Często sie zdarza ze chcemy odnalesc tytuł piosenki z jakiegos filmu z youtube lub czegos innego. W tym poradniku zaprezentuje metode bardzo prosta i znana, lecz niestety nie przez wszystkich. Rolling Eyes

Na początek musimy zdobyć mały program a nazwie Tunatic. Na szczęscie jest to freeware wiec mozemy go sciagnąc z internetu, w innym wypadku oczywiscie musielibysmy go kupić. [Tunatic download]

Gdy juz go zainstalujemy musimy odpowiedno skonfugurowac dzwiek, aby Tunatic mogl odczytac fale danej piosenki a nastepnie podac nam nazwe szukanej przez nas nuty.

W tym celu wchodzimy w: Panel sterowania > Dźwięki i urządzenia audio > zakładka Audio > przycisk Głośność w ramce Nagrywanie dźwięku
Zaznaczamy opcję Miks stereo.
obrazek
Teraz mozemy uruchomić film gdzie występuje piosenka ktorej chcemy znalesc tytuł. W trakcie trwania piosenki uruchmiamy Tunatica i klikamy w lupę.
obrazek
Po chwili czekania:
obrazek
Wyswietla nam sie tytuł piosenki oraz wykonawca.
http://i34.tinypic.com/2n6bvxw.jpg
Edytuj
bardzo przydatne.dzieki psona
Edytuj
Program wydaje sie kozacki ale mam 1 problem ... na wszystkie sposoby juz probowalem i caly czas wyskakuje " sygnal to weak " z góry dzieki za pomoc
Edytuj
A u mnie nie ma takiego czegoś jak ten "Miks" ... ;/
Edytuj
Opcje ---> wlasciwosci I tam sobie zaznaczasz Stereo Mix a potem juz chyba wiesz.
Edytuj
A u mnie niby tunatic fale czyta a co drugi film nie znajduje nuty ani razu mi nie znalazl;/ wiecie co grane? A jak szukalem przy tym co psona znalazlo niewiem co sie dzieje;/

PS: Sorry ze post pod postem ale forum mi sie tnie i przeskakuja mi strony..,