Uliczny sprzęt grający. (10 postów)

Edytuj
Pewnie wielu z was chętnie grała by w tle ulubionej a w dodatku głośnej muzyki , a na pokazy , zloty , spotkania przydał by sie sprzęt przy którym będziecie ostro harcić , a do zbierania kaski do czapki bez muzyki mozna zapomnieć :) chciałbym sie podzielić z wami fajną alternatywą przeciwko tanimi głośniczkami z allegro a bardzo drogimi głośnikami ze sklepów muzycznych . Mowa o głośniku który nie wymaga podpięcie pod prąc a muzyke puszczamy z telefonu bądź mp3. a grać ma bardzo mocno :) Co potrzebujemy
-2 głośniki szerokopasmowe moje to peiying alien za 70 zł
-wzmacniacz samochodowy 12v dwukanałowy 50 zł
-akumulator żelowy 12v 50 zł
-ładowarke do akumulatora żelowego 50 zł
-kable 30 zł
-no i odtwarzacz mp3 bądź telefon każdy ma :)
Potrzeba niewielkich umiejętności aby podłączyć te części w całość a w sklepie elektronicznym zrobią nam to na miejscu . Jedyne co sprawia problem to złożenie naszych wnętrzności w budę ( mnie wyniosło to 0 zł gdyż cało opakowanie zrobiłem ze starej szafki kilku wkrętów i odrobiny chęci ) Po sześciu godzinach zabawy złożyłem sprzęt który ma konkretną moc , gdy odpale go na treningu na orliku całe boisko musi grać w rytm mojej dubstepowej muzy :) a dawanie ulicznych pokazów z takim sprzętem zbiera tłumy ludzi. Sprzęt testowany na winobraniu w zielonej górze z chłopakami z soft mi sie udało uzbierać łącznie 690 zł do czapki:) Koszt takiego cacka to od 250 do 350 zł a koszt sprzętu o podobnej mocy w sklepie muzycznym to około 1000 zł więc gra warta :) jak coś pisać doradze odpisze :)

obrazek
obrazek
obrazek
Edytuj
Powiem ci konkret wykonanie :) masz talent do majsterkowania
Edytuj
Jak znajdę czas, to też spróbuję zrobić swoje. Ale będę potrzebował twojej pomocy, to pewnie do ciebie uderzę!
Piękna robota ogólnie
Edytuj
Sprzęt majstersztyk!!! Tylko pozazdrościć. Fajnie że zrobiłeś go samemu :)
Edytuj
Ty to masz łep :D
Genialny pomysł i gdybym umiał i lubił majsterkować pewnie też bym coś takiego zrobił ale narazie nie potrzebuje.
Szacunek za pomysł.
Edytuj
Tez kiedyś chciałem coś takiego zrobić ale nie wiedziałem jakiego akumulatora użyć ;p a tu wykonanie 1 klasa widzę :)
Pełen szacun
Edytuj
Widzę że zainteresowanie jest , bardzo mnie to cieszy gdyż każdemu sie przyda taki sprzęt :) w razie pytań pisać w temacie albo na gg 10377736 chętnie pomogę :)
Chłopaki zapomniałem o najważniejszym a mianowicie o mocy sygnału z komórki , musi być dość mocny sygnał żeby nasz zestaw grał w 100 % mocy , uzyskamy to przez podłączenie mocnego odtwarzacza takiego jak telefon muzyczny albo laptop notebook tablet , ale jeżeli nie mamy takiego sprzętu trzeba zastosować wzmacniacz słuchawkowy który montujemy miedzy wzmacniaczem głównym a telefonem , pewnie brzmi to dla niektórych nierealnie ale jest do zrobienia , koszt takiego wzmacniacza plus kable 30-40 zł
Ostatnio zmieniany 26.09.2012, 15:28 przez bober
Edytuj
Konkret ; O
Edytuj
Bez wzmacniacza nie ma co się bawić ;P To podstawa. A ile czasu to Ci pogra na pełnym akumulatorze ? Pewnie z 2 godziny i potem siada. Bo głośniki masz sporej mocy i do tego 3 kanałówki. Więc pewnie prądu zabiera sporo.
Edytuj
Cytat: dawidj11 (2012-09-26 16:37)
Bez wzmacniacza nie ma co się bawić ;P To podstawa. A ile czasu to Ci pogra na pełnym akumulatorze ? Pewnie z 2 godziny i potem siada. Bo głośniki masz sporej mocy i do tego 3 kanałówki. Więc pewnie prądu zabiera sporo.

Chyba mówisz o przedwzmacniaczu :) bo w moim zestawie jest wzmacniacz i przed nim przedwzmacniacz to o czym pisałem wyżej i po tym ciągnie na 100 % no a z prądem to zależy od tego jaki akumulator zastosujesz , możesz nawet władować samochodowy bo wszystko idzie pod 12V i bedzie ci grał cały dzień :) ja mam aku 5 amperogodzin i na 2 godzinki na pełnej mocy gra , ale rzadko kiedy włączam go na maxa 50 % i jest git :)