Jak zacząć przygodę z street soccer? (5 postów)

Edytuj
Cześć w tym temacie chciałbym się spytać was jak zacząć przygodę z tym sportem co chciałbym wiedzieć :
1. Czego się uczyć na początku?
2. Wymagania tego nie wiem buty,piłka (chodzi mi czy potrzeba jakieś specjalne)?
3.Chciałbym też się spytać Ten taniec z piłką jest ułożony czy ktoś to robi losowo te zwody bo tyle filmików oglądałem już i zadziwia mnie to?
4.Ostatnie moje pytanie czy nauka tego co pokazują na filmikach zawodowcy jest długo trwała ?

Za wszystkie odpowiedzi z góry już dziękuje i pozdrawiam.
Edytuj
1.opanowania piłki, dobrze miec forme(biegac itp)
2.buty obojetne, byleby wygodne, ale najlepiej jakies halowki, pilka byleby okragła, moze byc halowka, moze tradycyjna 5, moze byc monta itp
3.street soccer to nie jest taniec, chyba masz na mysli panne :) ale no t co cwiczysz na treningu potem mozesz zrobic na meczu, jesli opanujesz to na tyle szybko, żę tradycyjny kopacz nie wykopie Ci pilki, lub grajac cialem nie wytraci Cie z równowagi itp
4. jak wszystko co chcesz robic dobrze wymaga czasu i
dłuzej i wiecej cwiczysz tym lepsze efekty ( nie zbyt rozumiem pytanie)
Edytuj
Co do sprzętu, to tak jak shadow wspomniał- wygodne, sportowe buty i piłeczka w sumie fajna jest halówka lub po prostu rozmiaru 4.
Co do trików, sposobu gry etc, to powiem Ci tak, że najlepiej jakbyś się nauczył podstawowych kroków, próbował je robić na dwie nogi bo niezależnie od stylu to tak się zaczyna. Później jednak następuje taka sprawa (przynajmniej takie jest moje zdanie), że zauważysz, że robienie komba przed przeciwnikiem po prostu nie ma sensu, nie jest skuteczne.
Niestety nie jest tak, że nauczysz się grać grounda samemu i wejdziesz na boisko dziurować ludzi jak leci. Jak pooglądasz sobie filmy z różnymi streetowcami, to zauważysz, że są tacy którzy posiadają mega kontrolę piły, wykonują skomplikowane, widowiskowe komba i zakładają z tego siaty, ale są też i tacy, jak np Van Gils, Issy którzy grają bardziej skutecznie niż widowiskowo. Oczywiście nie ujmuję tutaj skilla tym legendom, ale wystarczy porównać styl StreetKings i Soccershowdown; Zobaczyć jak gra Van Gils a jak np Randall czy Soufiane Bencok. Sam znajdziesz swój styl jaki jest dla Ciebie bardziej skuteczny i jaki Cię jara bo to jest najważniejsze.
Jakiego stylu nie obierzesz, to musisz bardzo dbać o jedną rzecz, a mianowicie o grę z przeciwnikiem. Nie mówię żebyś od razu wyszedł na boisko i próbował używać trików których nauczyłeś się przed chwilą, ale znajdź kogoś, z kim mógłbyś na lajcie się pojedynkować na dziury. To jest BEZCENNE jeśli chodzi o Twoją grę. Dlaczego? Ponieważ:
-wyrabiasz sobie pewne odruchy, sam wpadasz na nowe pomysły jak można komuś założyć pannę
-uczysz się patrzeć na nogi przeciwnika i na jego reakcje, a nie tylko wpatrywać się w piłkę i ślepo walić piłką w jego zamknięte nogi
To tak jak w sztukach walki- ważna jest technika, więc ćwiczysz sobie kopnięcia i ciosy na workach, ale to konfrontacja z przeciwnikiem jest najważniejsza, stąd treningowe sparingi. Pamiętaj, że street nie jest łatwym sportem, pomimo tego, że wielu ludziom wydaje się że ground jest najłatwiejszym ze styli. Dlatego właśnie nie zniechęcaj się, baw się tym, ćwicz kroki, graj z kumplami i zobaczysz że efekty przyjdą same.
Nie uważam się za jakiegoś mistrza, ale udzielam rad, które opierają się na moich obserwacjach, doświadczeniach i może to być jakaś wskazówka dla Ciebie jak i również dla innych początkujących :)
Edytuj
Przede wszystkim musisz wiedzieć, czy chcesz grac street soccer panna i bawić się na dziury jak soccershowdown czy chcesz grac jak street legends grajac normalne mecze gdzie panny sa jakby oddzielnym elementem takim dodatkowym dodającym uroku, a nie są najważniejsza częścią gry. Jeśli chodzi o zwody na początku proponuje opanować steepovery, czy np. tricki typu elastico podstawowe akki. Proponuje oglądać filmy z issy hitmanem van gilsem czy vanenburgiem, ponieważ wiele się można z nich nauczyć. Jako piłkę oferuje z kolei piłki do futsala. Im dłużej grasz tym będziesz lepszy ci ludzie na filmach poświęcają wiele lat na to by stać się coraz lepszym. Warto znaleźć sobie ludzi, z którymi będziesz pykać streeta i uczyć się go grac. pozdrawiam i życzę owocnych treningów. :)
Edytuj
Dziękuje wszystkim bardzo za poświęcenie czasu na pewno od każdego coś wezmę i zacznę ostry trening Pozdrawiam :)