Turnieje Plakat Regulamin Profil turnieju

Podstawowe Reguły Gry
Zasady gry bazują na popularnej grze w „Dziada” oraz podstawowych zasadach gry w piłkę nożną.
Pole gry – pole gry ograniczone jest bandami o wysokości 50 cm. Pole stanowi prostokąt o wymiarach 8x14 m. Nie ma bramek. Nawierzchnia dowolna, umożliwiająca rozegranie gry.
Liczba uczestników – w rozgrywce biorą udział dwa dwuosobowe zespoły.
Czas – rozgrywka prowadzona jest na przestrzeni 4 minut.
Cel gry
Celem gry jest wymiana jak największej liczby podań pomiędzy dwoma graczami jednej drużyny, bez przejęcia piłki przez drużynę przeciwną. Liczba podań stanowi liczbę punktów. Dodatkowy punkt zdobywa się za każde tzw. „stylowe podanie” – np. pomiędzy nogami przeciwnika, piętką, główką.
Przebieg gry
• Na początku gry odbywa się losowanie. Jedna z drużyn rozpoczyna grę. Pierwsze podanie – tzw. „pierwsza wolna”, nie może być przejęte przez drużynę nieposiadającą piłki. Każde kolejne podanie może już być przejęte przez przeciwnika. Przejęcie piłki następuje w momencie opanowania piłki przez gracza drużyny, czyli widoczne przejęcie kontroli nad piłką. Wtedy następuje wstrzymanie gry (na sygnał sędziego gwizdkiem), ustawienie piłki w miejscu i drużyna, która przejęła piłkę rozpoczyna swoja akcję poprzez pierwsze podanie – „pierwsza wolna”, które nie może być przejęte przez przeciwnika. Podczas czasu gry wymiana piłki pomiędzy drużynami następuje nieprzerwanie. Po upłynięciu czasu gry sumowane są punkty zdobyte przez każdą z drużyn i wyłaniany zwycięzca. W przypadku tej samej liczby punktów zarządzana jest dogrywka trwająca 1 min.
• Dozwolone jest prowadzenie piłki nogą, drybling, zastawianie ciałem. Podania nie muszą być z tzw. pierwszej piłki.
• Podczas gry można używać całego ciała oprócz rąk, tak jak w przepisach gry w piłkę nożną. Drużyny powinny unikać kontaktów z przeciwnikami. Zabronione jest używanie rąk, umyślne powstrzymywanie, łapanie, wypychanie, uderzanie przeszkadzanie w grze w sposób złośliwy i nie fair. Gra nie fair, na czas (np. umyślne wykopywanie piłki z boiska, zwłoka w rozpoczęciu akcji) może skutkować przekazaniem akcji drużynie przeciwnej i punktem przyznanym drużynie „poszkodowanej”.
• Można wykorzystywać bandę do odbić piłki. Dozwolone są podania w powietrzu. Piłka, która wyleci poza obrys boiska (tzn. odbije się od podłoża poza polem gry) oznacza stratę piłki i rozpoczęcie akcji przez drużynę przeciwną. W momencie opuszczenia pola gry przez piłkę kolejną akcję rozpoczyna drużyna przeciwna do tej, której zawodnik jako ostatni miał kontakt z piłką przed opuszczeniem przez nią pola gry. Rozpoczęcie gry następuje wtedy poprzez ustawienie piłki w dowolnym miejscu w polu gry i pierwsze podanie tzw. „pierwsza wolna”.
Do rozpoczęcia turnieju zostało mniej niż 2 dni. Jeśli dokonasz zgłoszenia, nie będziesz mógł go wycofać.
Czy chcesz dokonać zgłoszenia mimo to?
Czy na pewno chcesz anulować zgłoszenie?

Red Bull Krótka Piłka


Strona Główna Turnieju

Termin: 24.05.2011, 12:00
Zapisy do: 18.05.2011, 20:00
Adres: Ślężna 2, Wrocław
Mapa:
Kategoria: Uliczna piłka/futsal, 2 na 2
Założyciel: lebioda
Uczestników: 0 z 100
Opis: Zbierz ekipę 2 osobową i zapisz się na turniej RED BULL KRÓTKA PIŁKA

PIERWSZY PRZYSTANEK : 24 MAJA ( WTOREK )

MIEJSCE : WROCŁAW ul. Ślężna 2 - boisko przy Gimnazjum nr 17.

START : OKOŁO GODZINY 12:00

Wszystkie zapisy odbywają się na miejscu zawodów godzinę przed rozpoczęciem turnieju.

NAGRODY : Zwycięska drużyna każdego przystanku, wyłoniona w pucharowym systemie rozgrywek, otrzyma w nagrodę bilety na pierwsze sportowe wydarzenie na Stadionie Narodowym – polski przystanek światowej serii Red Bull X-Fighters.
Tagi: red bull, street soccer